Autor: RiMr ve spolupráci s Drondysem
 
Pokud při každém tréningu na simu štracháte s modulem, víte jaká je to otrava a doufám že víte, jak nebezpečnou tato činnost může být...
Před více jak dvěma měsíci jsem provedl podle návodu na internetu na jedné T9x úpravu, která tuto skutečně mrzutou vlastnost T9x s originálním modulem Turnigy v2 odstraňuje.
Po dvouměsíčním, zcela bezproblémovém provozu jak na simu tak hlavně za letu, jsem zpracoval videopopis této úpravy, podle kterého můžete i vy svou vysílačku T9x v2, na své vlastní nebezpečí, upravit.  
Jen pro pořádek,
NENESU ŽÁDNOU ZODPOVĚDNOST ZA PŘÍPADNÉ ÚJMY NA ZDRAVÍ ČI MAJETKU, ZPŮSOBENÉ VÁMI PROVEDENOU ÚPRAVOU VYSÍLAČE PODLE TOHOTO NÁVODU!!!
 
Drondys pro nás zpracoval pěkné shrnutí a popis problému a jeho řešení:
Úprava Turnigy 9X spočívá v přerušení jedné plošky na plošňáku a doplnění odporu 1 kiloohm díky čemuž pak lze provozovat Turnigy 9X se simulátorem i se zasunutým originálně dodávaným VF modulem Turnigy.
Originální návod včetně fotky je viz odkaz
http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=15792895&postcount=3073
Pro ty co nezvládají anglinu je zde odkaz Google překlad
http://translate.google.cz/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.rcgroups.com%2Fforums%2Fshowpost.php%3Fp%3D15792895%26postcount%3D3073&sl=en&tl=cs&hl=&ie=UTF-8
Funkčnost této úpravy byla potvrzena 29. prosinec, 2010 v 20:43 diskutérem peppee v tématu, které již bylo uzamčeno viz odkaz přímo na jeho odpověď k tomu a níže je i citace.
http://www.rcmania.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=34032&start=322 http://www.rcmania.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=34032&start=322
peppee napsal:
"Trenér i simulátor fungují se zasunutým modulem, pokud se provede změna v odkaze. Tzn. přeruší se dráha na PPM modulaci a připájí se mezi ni odpor 1K, viz odkaz výše. Naprostá spokojenost, signál se ven nijak nezvyšuje, pouze se zvedne amplituda signálu pro použití na simulátor a na použití trenéra, tzn:, že to rušení modulem , které sám modul vyzařuje, není již podstatné a je zanedbatelné. Signál projde bez problémů.
Doporučuji provést všem, než pokaždé na simulátoru vyndavat modul."
 
 
Takže tolik Drondys, Pepee a teď já :)
 
Můžu taky potvrdit funkčnost tohoto řešení, aspoň na mnou upravené originální T9x v2. Připravil jsem si pro vás tedy takový videotutoriál, kde tuto úpravu provádím na jiném vysílači v2. Uvidíte že to sice nic není, ale základní zručnost to přece jenom vyžaduje! Pokud si nejste jistí, NEDĚLEJTE TUTO ÚPRAVU! Určitě se ve vašem okolí najde někdo, kdo ji provede levou zadní a na rozdíl ode mě třeba navíc profesionálně :)
 
Takže jdeme na to...
 
(Pozn. od RiMr:
Prosím, abyste případné připomínky a dotazy psali do komentářů pod tímto článkem, ať to máme hezky u sebe a můžeme případné otazníky řešit přímo u příslušného návodu. Děkuji!)


Comment can be posted only by logged users.