Welcome to the website which is dedicated not only to RC models! Relax of the everyday cares and bustle.

Modellers each other...

1

Topical (video) information

you can find on my YouTube videochannel. Sometimes it takes a while before you get videos on these pages. But on YouTube everything is immediately.
 

Videochannel here

2

Turnigy T9x
 

Angel or Devil? What can we expect by this cheap transmitter? Is it unusable or is it a good choice for some modelers? That is the question ...
 

Learn more

3

New users
 

Registration of new users and posting comments on this site are now closed.
Do you still have something to tell me?
 

Contact me

Autor: RiMr
 
 
Přátelé... Modeláři! 
 
V poslední době jsem se těch T9x naflashoval tolik, že jsem toho už poměrně syt. Bral jsem to jako nezištnou pomoc uživatelům, kteří vládnou páječkou ještě méně než já, kteří nemají vybavení, odvahu, oči, nechtějí programátor na jedno přeflashování...
Ale teď už je toho tolik a hlavně přibývají případy, kdy někteří modeláři, ač mnohem zručnější než já, si svoji T9x nechají přeflashovat, upravit podsvícení atd. u mě, protože "nemají čas a nic to nestojí a RiMra to vlastně baví".
A to, když jsem viděl dvě "moje" zdarma přeflashované T9x na Aukru za pěkně napálenou cenu, byla poslední kapka.
 
Takže, ode dnes (nepočítám rádia co mám u sebe rozpracované) provádím flashování sice nadále jako kamarádskou výpomoc, ale už s pevně stanovenou částkou za těch pár součástek a můj čas:
 
- připájení odporu a přerušení obvodu pro funkčnost v simulátoru a na kabelu bez vytahování modulu - 50Kč
- odstranění stabilizátoru a jeho nahrazení odporem 20kOhm na pcb pod spínačem, pro funkčnost v simulátoru a na kabelu bez skákání výchylek při pípání - 50Kč (úprava kterou dělám jen někdy podle typu desky)
- zabudování datového kabelu s konektorem (kabel s konektorem uzavřen v těle rádia), naflashování rádia Er9x, kalibrace a základní kontrola funkcí - 300 Kč
- zabudování konektoru na přístupné místo pod logo Turnigy (FlySky atd.) pro snadné připojení vysílače k PC bez nutnosti demontáže rádia - 150 Kč
- zabudování podsvícení displeje (displej v ceně) - originál z HC - 250 Kč
- zabudování podsvícení displeje s úpravou pro jeho řízení pomocí Er9x (displej v ceně) - originál z HC - 350 Kč
- zabudování vašeho podsvícení z HC s úpravou pro jeho řízení pomocí Er9x (vaše podsvícení) - 200 Kč
- náhrada napájecího konektoru mezi accu a Tx za bezpečný 6pinový konektor MPX, s úpravou bateriového prostoru (nový 3S Rhino LiPol accu 2620mAh v hodnotě 21USD včetně dopravy a konektor v ceně) - 700 Kč
- náhrada napájecího konektoru mezi váš accu a Tx za bezpečný 6pinový konektor MPX, s úpravou bateriového prostoru (váš akumulátor) - 300 Kč
- změna módu vysílače - 50 Kč
 
případně další úpravy, to už záleží na osobní domluvě.  
 
+ případné poštovné. Ale pokud to jde, preferuju osobní předání v Praze. Jednak se oba vyhneme čekání na poště a navíc můžeme trochu pokecat o modelařině :)  
 
Nejde mi o to abych si na T9x nahrabal, ale o jakési "motivační" poplatky, které přimějí ty kteří to zvládnou a kterým se do toho aspoň trochu chce, udělat si tyto úpravy sami. Návody na tomto i jiných webech jsou.
Těm, kteří si na to skutečně netroufají nebo kterým se do toho opravdu nechce, tuto úpravu ochotně provedu za výše zmíněnou úhradu.
 
Co je nezbytné dodržet, i když každé rádio které upravuju testuju, každé upravené rádio si musí majitel otestovat ještě sám! Hlavně dosah a to nejlépe klasicky "jeden páčkuje a druhý jede s modelem na kole pryč". Záruky na tyto úpravy jsem schopen poskytnout takové, jaké je schopen poskytnout jeden modelář pomáhající druhému. Tedy na základě zdravého selského rozumu zhodnotit případný problém a dohodnout se, co s "tím" dál. Taky je třeba brát na vědomí, že klasická záruka na výrobek kterou vám poskytuje váš prodejce na toto rádio, těmito zákroky bezpochyby zaniká! Tak ať mi pak někdo nepláče na rameno, že mu na T9x - rádiu za 15 stovek - přestal za půl roku fungovat potenciometr nebo já nevím co a že to nemůže vyreklamovat, protože má vevnitř kabel k programátoru, který jsem mu tam napájel já a prodejce ho s tím poslal někam... 
Takovéto případné následky jsou váš problém! Ještě jednou, těmito výše zmíněnými úpravami přicházíte o záruku, tak si to dobře rozmyslete...  
 
S "normálním" modelářem a člověkem jsem ještě neměl jediný problém či nepochopení. Ale najdou se někdy vykukové, to byste zírali... A čistě statisticky byla prostě jen otázka času, kdy s nimi i já při motání se kolem T9x přijdu do styku.  
Čili pokud jste normální modelář co potřebuje helfnout s rádiem, žádný problém, rád pomůžu, neváhejte a kontaktujte mě.  
Ale pokud jste šizuňk a vobtáhlo, tož nepište a nevolejte, mám na vás už nos :)  
 
Jo, a abych nezapomněl, případné modelářské kroužky a podobné záslužné aktivity pro děcka mají cokoliv z toho co nabízím zdarma, jen za poštovné a příp. cenu podsvícení. Když si ho koupíte sami, montáž a to smetí co se k tomu dává nepočítám. "Cenou" je malý textík o tom, jak s rádiem v kroužku lítáte, jak jste s ním spokojení nebo nespokojení a pár fotek klidně z mobilu. :)  
 
 
 
No a tady dole může být kontakt i na vás, další případné úpravce T9x, stačí poslat mail nebo tak něco. 
 
_________________________________________  
 
Na území SR tyto úpravy a mnohé jiné provádí Boboland, který jako profesionální elektrotechnik nabízí i další služby. Já zde pouze zveřejňuju jeho nabídku, s případnými dotazy se obracejte přímo na něho, kontakt je dole pod tímto seznamem toho, co nabízí:  
 
10€ - podsvietenie - na kompletku - auto (er9x), manual (origo soft, alebo iny soft co to nema v menu)
10€ - podsvietenie polotovar upravene (3 kabliky, vratane BS170 a odporu)
5€ -podsvietenie neupravene z PSP
5€ - podsvietenie z HK upravene pre ER9x
15€ - programator AVR - len overeny model (su uz v ponuke za 6,99$ ale neviem ci idu ok)
10€ - osadenie konektora pre programator do TX
0,5€ -uprava sim/ziak / pipatko
8€ - kabel USB pre sim
3€ - audio kabel pre sim
4€ - integrovanie anteny
3€ - osadenie lipol bat - uprava a vymena konektorov
8€ - prehodenie mode 1 /mode2
10€ - integrovanie VF modulu
0€ - rapkac na plyn
0€ - uprava "tvrdosti" kniplov
0€ - nahratie firmware, akehokolvek. vratane zalohy povodnej EEPROM, pripadne obnovy EEPROM zo zalohy.
0€ - vysvetlenie zakladnych nastaveni
0€ - sparovanie prijimacov
 
a proste vsetko co sa vyskytne a co budu chciet ....  
dokazem prispajkovat a vymenit cokolvek v elektronike.  
 
K cene sa pripocitava postovne podla cennika slovenskej posty. Posielam len doporucene.  
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
tel: 00421 917 453 817  
 
_________________________________________  
 
Pre tych, ktorym staci naspajkovanie kabla a flash ponukam pomoc v zapadoslovenskom kraji.  Po dohode aj ine "drobnosti", ako napriklad uprava pre sim (bez vyberania modulu), ceny podobne ako bobo.   
 
olisoft zavinac orangemail bodka sk  
 
 
 
_________________________________________  
 
(Pozn.:
Prosím, abyste případné připomínky a dotazy psali do komentářů pod tímto článkem, ať to máme hezky u sebe a můžeme případné otazníky řešit přímo u příslušného článku. Děkuji!)


Comment can be posted only by logged users.

Donate the development site

Thank you for your support.

Amount:

Friendly websites

RC Studio - vysílačky