Barevné šílenství Úvodem - NIC NA TOM NENÍ! 
 
Respektive, na tomto zrovna je :)  
 
Můžeme to říci tentokrát takto  
"Úvodem - NA STRŽENÍ BARVY Z ELAPORU NIC NENÍ! :)  
 
A stejně tak z EPO, Solidporu, Z-Foamu atd atd.  
 
Jenže letadlo chceme mít jaké? No krásné! Fajn... ale taky a hlavně co Vomáčka nešťourej se v nose?! Čitelné! Letadlo chceme mít čitelné... A na to ho musíme co? Na to ho musíme nabarvit! Nějaké pruhy zespoda a žádné lechtivé tvary! Výborně!  
 
Jenže jak na potvoru, zrovna tyhle materiály bublané do forem a separované silikonem teda barvit nejdou skoro vůbec... Teda ony barvit jdou!  
 
ALE NEDRŽÍ TO NA TOM!  
 
V nejkomičtějších případech klepnete érem o stůl a ta barva z toho opadá :)  
 
Tak co s tím?  
Vyzkoušel jsem mnoho zaručených a funkčních návodů na typy barev, úpravy povrchu před barvením/stříkáním, čím to umýt, brousit nebo nebrousit, základ na plast jo nebo ne...  
V naprosté většině případů i údajně osvědčené návody stály za prd...  
 
Tak jsem se rozhodnul, že obětuju jedno křídlo z nějaké jebky od Pelikána co už stejně nikdy nepoletí, leda tak do toho hangáru co má vrata nahoře a každou středu ho u nás vyprazdňují snědí hoši v umazaných oranžových kombinézách do stejně oranžového vozu... takže jsem vzal to křídlo a udělal jsem takový test s různými povrchy, resp. s různou přípravou toho povrchu a s jejich kombinacemi.  
A na to jsem stříkal pruhy všelijakýma barvama a vzniklo takové umělecké dílo. Kdybych měl tu drzost, kdybych ráčkoval, měl dredy a rozpolcenou osobnost, tak to nazvu "Syrové Faunovo (s)ranní lejno" a prodám to v galeriii za pár desítek papírů...  
Ale protože jsem srab se začínající pleší a navíc modelář, tak jsem spíš zkusil, jak na těch různých površích která barva drží nebo nedrží. Strhával jsem ji různými lepícími páskami a celé jsem to natočil a zdokumentoval. A to video vidíte tady níže.  
 
To video už je starší, ale jak jsem nedávno dělal to video s potahováním spodku trupu bublinoletů (taktéž v této sekci na těchto stránkách) 3D folií, tak se při diskuzi na nejlepším českém modelářském diskuzním serveru rcmania.cz toto téma zase otevřelo, tak jsem si říkal, že není na škodu to připomenout.  
 
Tak třeba vám to bude ku prospěchu.  
 
A ještě mám v plánu konečně vyzkoušet takovou ukrutně drahou základovou barvu od Multiplexu. Je to taková malá plechovečka, jmenuje se to Multiplex Multiprimer, je toho deci a stojí to ke čtyřem stovkám (!).  
Tak v rámci výzkumu se obětuju, nebudu týden jíst sladké a ten nekřesťanský peníz do toho vrazím a vyzkouším to. A samozřejmě se tady s vámi o ty výsledky podělím.  
 
Ale teď už strhávání ne peněz z platu, ale barev z EPO:  
 
Comment can be posted only by logged users.