Soukačka. Úvodem - NIC NA TOM NENÍ! 
 
 
Kluci!  
 
Toto je blbost jenom zdánlivě!  
 
Není nic víc k vzteku, než když vás ve dvě v noci při stavbě modelu zdrží taková ptákovina, že nemůžete protáhnout servokabel či jiné vodiče křídlem, trupem, pylonem...  
 
Někdy se to dá snadno proklepat, jindy stačí konec vodiče (nebo šňurky na kterou později přilepíme/přivážeme vodič) připevnit na konec nosníku, nebo drátu, prostrčíme a kuk, je to tam.  
Ale někdy to tak nejde... Dutina může být prohnutá, nebo se můžete dostat do situace, kdy tam ten drát nebo nosník prostě NEMÁTE!  
 
Nevím jak vás, ale mě taková zdržovadla dokáží rozpálit do běla. Něco jako "tak ty woe já tady perfektně potáhnu křídlo Solartexem za třičtvrtě hodiny a teď tady budu stejnou dobu zápasit s debilní třížilou k servu, když za dvě hodiny vstávám do práce!!!?"  
 
Při své návštěvě v Hostomicích jsem viděl jak podbrdští ogaři protahují provázek bužírkou (na ochranu ocasu vlečné) a tak se mi to líbilo (takové malé chytré věci doslova "žeru"), že jsem je poprosil, aby provázek zase vytáhli a ať to udělají ještě jednou, že si to natočím.  
No chvilku nevěřícně koukali jestli to myslím vážně (hlavně ten podtlakář :)), ale nakonec se obětovali a tak videjko je tady.  
 
Jak následně poznamenali jiní modeláři, jde o běžný postup, kdy se může nejen sát ale i tlačit (bacha na spodní prádlo) a to i strojně.  
 
Klíčový je uzlík, ale ne zase moc natěsno.  
 
Jasně, ten kdo to ví, tak tomu se taková maličkost může zdáti pitominou. Ale ten kdo to neví to třeba přivítá.  
 
No a teď už to víte i vy! :)  
 
Comment can be posted only by logged users.