Autor: RiMr
 
retro-junior-flying Retro Junior od Durafly léce pěkně i s originální vrtulí, ale na starty ze země s nedokonalým povrchem je to líné. Nemá to ani žádnou rezervu výkonu při nějakém problému. Proto jsem originální vrtuli 8x6" z éra sundal a vyzkoušel jsem několik vrtulí (včetně dřevěných) než jsem nakonec vybral vrtuli APC -9x6". Navíc jsem se tím zbavil všivé závitové hřídele, kterou jsem zakrátil a na ni koupil klasický unašeč MP-Jet.  
 
S touto vrtulí vzrostl příkon z původních cca 100W na 200W! Přitom je krásně tichá, motor si s ní jenom bzučí. A původních 100W dosáhne s cca 40% plynu.  
 
I s touto vrtulí při poklidném létání není problém dosáhnout 15-25 minutových letů. Éro je lehké a tak se mi tuto neděli podařilo s vrtulí na volnoběh dokonce vytočit termiku.  
 
V klidném ovzduší je to snad nejhodnější letadlo co jsem kdy měl v rukou. Je to takový EasyStar co vypadá jako letadlo :)  
 
Dcera mi natočila jedno poklidné ranní polétání, tož videjko je níže.  
 
A teď už je éro volné na prodej, pokud chcete něco na kochání, tak neváhejte :)  
 
Myslím že jde o ideální éro třeba pro někoho, kdo si po MNOHA letech chce zase trochu v podvečerním klidu zapáčkovat a právě ten EasyStar je pro něho až moc "školní".  
 
Cena mého zalétnutého Retro Juniora, kompletně osazeného bez accu a s vrtulí APC 9x6 a unašečem MP-Jet, je 2500Kč, což je ponížená cena tohoto letadla z evropského skladu HK a bez poštovného. Kdyby po tom někdo moc toužil, tak mu k tomu mohu prodat i nové LiPol 1,3Ah 3S 25C se kterými jsem v Juniorovi létal. Jde o nové accu (2ks) které byly k tomuto éru koupeny, mají pár cyklů, samostatně je neprodávám - jen s érem, celkem pak za 3000Kč.  
Případným uživatelům Open9x mohu poslat mailem zalétnutý model, nebo jim ho zdarma nahrát do rádia.  
 
 
Poznámka k videu: pokud používáte Internet Explorer a místo videa vidíte pouze rámeček s křížkem v rohu nahoře, máte zastaralý Flash v IE, aktuální si stáhnete (pak nainstalujte a restartujte prohlížeč) na oficiálních stránkách Adobe
http://get.adobe.com/cz/flashplayer/?promoid=DAFYL
nebo použijte jiný prohlížeč jako Firefox, Operu, Chrome, Safari... Minimálně za zkoušku to stojí. Já osobně jsem před časem po letech přešel z Firefoxu na Google Chrome a nemůžu si ho vynachválit :)

 

 
(Pozn.:
Prosím, abyste případné připomínky a dotazy psali do komentářů pod tímto článkem, ať to máme hezky u sebe a můžeme případné otazníky řešit přímo u příslušného článku. Děkuji!)


Comment can be posted only by logged users.