F-16 Alfamodel Na RCManii jsem od Kesiho snad už před lety koupil zcela nového nesestaveného krasavce - žlutomodrou stíhačku F-16 od Alfamodelu. K tomu zcela nové nesestavené dmychadlo taktéž od Alfamodelu a do něho krásný, výkonný inrunner Megamotor.  
 
Měl jsem z tohoto malého šídla trochu strach, nečekal jsem nějak zázračné letové vlastnosti a tak jsem konečnou montáž stále odkládal. Navíc jsem už předem měl velké obavy z materiálu ze kterého je F-16 vyrobena - lehkého ale velmi "háklivého".  
 
No a před pár týdny mi při štrachání v policích toto éro skoro spadlo na hlavu, tak jsem si řekl, tak pojď, když se tak hrneš, doděláme to a zalítneme tě... :)  
 
Model je tedy osazen EDF - Alfamodel - EDF 60/25 MEGA, motorem Megamotor ACn 16/7/4, servy HXT500, regem Plush 25A a létám ho s běžnými 1,3Ah 3S LiPol akumulátory. S tvrdšími accu model ještě o něco více ožívá.  
 
No a pro zálet jsem model zespodu polepil obyčejnou krepovkou a hurá na to. A jak to dopadlo? Byl jsem VELMI překvapen, jak je F-16 od Alfamodelu živá, obratná, ovladatelná, nezáludná, doslova hodná! Není to éro pro začátečníky, na to je moc rychlá, i když dovede taky docela pěkně klouzat. Ale každý modelář který zvládnul běžný rychlý model s tímto "jetem" problém mít nebude. Skutečně létá výborně! Létá tak, že ač mě modely od Alfamodelu (právě kvůli tomu materiálu) nechávaly chladným, jsem rozhodnutý ještě nějaké vyzkoušet...  
 
A jak je to s tou odolností/neodolností materiálu ze kterého je F-16 vyrobena? Není to tak hrozné jak to vypadalo! Pokud nebude pilot s F-16 škrtat po štěrku, nebo betonu, pokud bude sedat "něžně" do trávy - není se čeho bát. Navíc ještě model trochu načančám, zvýrazním paneláž, potáhnu spodní stranu letadla Modelspanem který prolakuju Polyurexem - to spodek ještě více zpevní, nalepím nějaké ty obtisky a model půjde do světa (resp. na Modelbazar) aby zase dělal radost někomu jinému, já mám další stroje na cestě a musím trochu provětrat hangár :)  
 
No a tady je video ze včerejšího létání s tímto opravdu povedeným érem.  
 
 
Poznámka k videu: pokud používáte Internet Explorer a místo videa vidíte pouze rámeček s křížkem v rohu nahoře, máte zastaralý Flash v IE, aktuální si stáhnete (pak nainstalujte a restartujte prohlížeč) na oficiálních stránkách Adobe
http://get.adobe.com/cz/flashplayer/?promoid=DAFYL
nebo použijte jiný prohlížeč jako Firefox, Operu, Chrome, Safari...

 
 
(Pozn.:
Prosím, abyste případné připomínky a dotazy psali do komentářů pod tímto článkem, ať to máme hezky u sebe a můžeme případné otazníky řešit přímo u příslušného článku. Děkuji!)

Comment can be posted only by logged users.