Easy Star II Multiplex se rozhodnul říznout do živého a po několika kontejnerových lodích plných vyrobených EasyStarů, se rozhodnul vyrobit novou verzi.  
 
EasyStar je prostě ryze účelné a přitom milučké letadlo, naučilo létat HODNĚ pilotů a i já jsem s jeho pomocí snadněji znovu začínal s modelařinou po několikaleté přestávce.  
 
EasyStar II se liší od "jedničky" hlavně v přepracované motorové přepážce, vlastně celém prostoru, umožňujícím velmi pohodlně zabudovat střídavou oběžku 28-30mm (spíš tu 28mm) o výkonu do cca 250W, ale to záleží na konkrétní účinnosti a tech. vyspělosti motoru. Bezvadná je možnost k motoru opakovaně přistupovat, například pro jeho kontrolu nebo výměnu za jiný, bez nějakého řezání a lepení, což bylo při časté výměně plechovky za "stříďák" opravdu otravné u ES I.  
 
Model je vybaven malou sklopkou 7x6" se standardními listy Aeronaut (což chválím), které k sobě stahuje gumička, takže k žádnému "popletení listů" a případným nepříjemným vibracím při rozběhu nedochází.

Dále má EasyStar přípravu na křidélka, jejich velikost je zvolena tak akorát a s EasyStarem zcela dostatečně cvičí.  
 
No a podle výrobce největší novinka, ale podle mého skromného názoru ta nejmíň podstatná, je odnímatelná výškovka. Neříkám, že to nefunguje, funguje to skvěle, ale mě osobně se poněkud příčí po každém letu štrachat s tak citlivým prvkem celého letadla, jako je ocelový červík v hliníkovém těle - zajišťovací koncovce táhla výškovky. Navíc si myslím, že nikdy výškovku nenastavíme do úplně stejné pozice. Ale fajn, pro případ nějakého transportu někam na dovču - proč ne.  
 
Dále je přepracovaný, vyztužený (a "krutě" promyšlený) trup, ale ve výsledku, je to pořád náš starý dobrý EasyStar, jen ještě více propracovaný a pozmněněný evidentně na základě získaných zkušeností se "starým" typem a ne pro osekání nákladů, což je tedy dnes jako výskyt bílé vrány.

O EasyStaru se toho moc napsat nedá, každý ho zná, ale pro případné mdelářské začátečníky (kterým tento model bez pochyb doporučuji) mohou nějaké souhrnné informace přijít k dobru. Takže tady si ukážeme Co je v krabici, pak se koukneme na první let, pak nějaká fotogalerie s komentářem ohledně stavby a mých úprav (ne nezbytných), pak to samé s nějakými už opravdu zbytnými úpravami a nakonec nějaké to video s finálním EasyStarem II. A pak pošupajdí na Moravu jako dárek mému tchánovi, který ve věku pokročilém začíná po několikadesetileté pauze zase pokukovat po RC letadlech.  
 
A já jsem si jistý, že i v jeho případě udělá EasyStar II to, k čemu je stořen - RC pilota...  
 
Základní technická data modelu: 
 
Rozpětí (mm) 1366 
Délka (mm) 977 
Plocha křídla (dm2) 28 
Hmotnost (g) cca 700 
 
 
Vrtule sklopná 7x6" (vždy součástí stavebnice v obou verzích) 
Doporučený akumulátor (podle mého názoru zbytečně velký): 
 
Akumulátor 3S 11,1 V 2200 mAh 
 
 


Comment can be posted only by logged users.