Přepážka CanaryVe svém video-archivu jsem „vyhrabal“ video, které vzniklo při testování digitální „(ne)zrcadlovky“ Sony SLT Alpha A33 s polopropustným zrcátkem, díky kterémuž řešení může jako jediná "kamera" používat při natáčení videa mnohem přesnější a hlavně rychlejší fázové ostření a ne ostření na základě vyhodnocování kontrastu, jako ostatní aparáty a běžné kamery.  
No a v druhé půlce nalezeného a níže uvedeného videa jsou záběry na Kanárka na podvečerní kontrastní obloze,. Malé letadlo na kontrastním pozadí, sem tam nějaká větvička v popředí,... zkrátka přímo zabiják AF (autofokusu - tedy automatického ostření).  
Dlužno podotknout, že A33 se s tímto nelehkým úkolem poprala nad očekávání dobře a tak mi přijde škoda tyto záběry nechat v šuplíku :)  
 

Poznámka k videu: pokud používáte Internet Explorer a místo videa vidíte pouze rámeček s křížkem v rohu nahoře, máte zastaralý Flash v IE, aktuální si stáhnete (pak nainstalujte a restartujte prohlížeč) na oficiálních stránkách Adobe
http://get.adobe.com/cz/flashplayer/?promoid=DAFYL
nebo použijte jiný prohlížeč jako Firefox, Operu, Chrome, Safari...

 
(Pozn.:
Prosím, abyste případné připomínky a dotazy psali do komentářů pod tímto článkem, ať to máme hezky u sebe a můžeme případné otazníky řešit přímo u příslušného článku. Děkuji!)


Comment can be posted only by logged users.