Turbínový Fox na HVP Model Show Není mnoho akcí v naší modelářské zemi, kde by se modelářské i nemodelářské veřejnosti představilo v akci tolik modelů i modelářů často té nejvyšší úrovně.  
Od obrovských větroňů, maketových warbirdů, superrychlých jetů s pohonem turbínami, makety ve stavu "létající kit", se nedá čekat nic jiného, než vrcholný modelářsko/divácký zážitek.  
 
I letos se mi podařilo dostavit a po pravidelné dávce frflání nad "debilní sítí" a pár desítkách minut předem smluveného vysvětlování a předvádění nového pultového vysílače Taranis-E, jsem se konečně dostal i k nějakému tomu sledování a točení.  
Měl jsem sebou fotoaparát Sony HX400V, který je sice jako foťák pro čistokrevného fotografa takřka všemi parametry děsivou noční můrou, ale pro modeláře/kameramana, publikujícího převážně na youtube a bez aspirací na Oskara se jedná o velmi zajímavý přístroj a někdy se na něho podíváme podrobněji.  
Na Lipencích jsem si chtěl v praxi vyzkoušet jeho stabilizaci, hledáček, zoom a zkrátka "jak se s tím himbajs točí", ale kvůli té, opakuji, debilní síti, je focení či točení na Lipencích opravdu někdy až beznadějné.  
 
Ale natočil jsem aspoň některé z modelů, které mně zaujaly nejvíc.  
 
Takže tři videjka - na úvod šílené létání v rychlosti 330km/h s opravdu malým modelem, anébrž mistr světa a náš známý (a majitel a provozovatel nejlepšího českého modelářského diskuzního serveru rcmania.cz) Tomáš Ciniburk (alias TomasC)  
v akci:  
 
 
 
Dále mne velmi zaujal vymazlený velký nádherný Mig-15 - snažil jsem se původní, poněkud pouťový zvuk překrýt písničkou podle mého názoru odpovídající éru a éře jeho nasazení, s tím, že jsem se snažil vždy vytáhnout to zvukově hlavní - nádherný zvuk modelářské turbíny:  
 
 
 
No a nakonec jsem nechal takového Foxe na steroidech - velkou maketu akrobatického větroně Fox, ovšem ta nelezla nahoru ani za vlečnou, ani na elektromotor v čumáku, ani na elektromotor v pylonu, ale na řáckou turbínu na zádech.  
Výsledek stál za to a pilot se toho taky nebál!  
 
 
 
 
(Pozn.:
Prosím, abyste případné připomínky a dotazy psali do komentářů pod tímto článkem, ať to máme hezky u sebe a můžeme případné otazníky řešit přímo u příslušného článku. Děkuji!)


Comment can be posted only by logged users.